Marshall 1973X wzmacniacz gitarowy COMBO 20W, 2x12"

Exdemo

Każdy wzmacniacz oraz kombo z unikalnej serii Handwired zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami w fabryce Marshall, mieszczącej się w samym sercu Anglii. Konstrukcje bazujące na oryginalnych vintage'owych modelach z lat sześćdziesiątych i wczesnych lat siedemdziesiątych, oferują legendarne brzmienie oraz zachowują estetykę zgodną z oryginałem. Ale jaki był tak naprawdę powód stworzenia przez Jima Marshalla OBE tej butikowej serii urządzeń?

Przyczyna była bardzo prosta - oczekiwania rynku.

Rzeczą, którą Jim kochał w swoim życiu najbardziej były spotkania z gitarzystami z całego świata i dyskusje na tematy związane ze światem gitarowym. Podmiotem, który pojawiał się w tych rozmowach najczęściej był fakt ręcznie wykonanych obwodów. Jim rozumiał, że w czasach masowej produkcji elektroniki istnieje olbrzymia potrzeba istnienia wzmacniaczy wykonanych ręcznie od początku do końca - na każdym etapie procesu produkcji. Kontynuacją ideologii, zaszczepionej przez Jima za życia jest pojawienie się serii Marshall Handwired.

Ekipa inżynierów i projektantów Marshall spędziła długie miesiące nad analizą potrzeb oraz znalezieniem rozwiązań i komponentów, które będą w pełni odzwierciedlać wygląd, brzmienie oraz charakter wzorcowych modeli. Wiązało się to w dużej mierze na odtworzeniu: technologii, produkcji niektórych materiałów oraz oryginalnych metod konstrukcji. Od ręcznie wykonanych płytek montażowych, poprzez gniazda, kończąc na transformatorach - wszystkie te elementy mają stuprocentową zgodność z oryginałem!

Marshall Handwired 1973X to w pełni lampowe kombo 2x12 z dwoma kanałami i lampowym tremolo, oferujące 18W mocy. Kanał pierwszy (bez tremolo) pozwala na kontrolę dwóch parametrów: Volume i Tone. Kanał drugi (tremolo) umożliwia regulację w zakresie: Volume, Tone oraz szybkości i nasycenia lampowego tremolo. Czynnikiem, który w głównej mierze decyduje charakterystycznym, vintage'owym brzmieniu 1973X jest obecność dwóch głośników 12" Celestion Greenback, wzorowanych na oryginalnych, ceramicznych głośnikach Greenback T1221 (stosowanych w oryginalnych modelach 1974X z jednym głosnikiem 12"). Budowa wzmacniacza uwzględnia wszystkie detale konstrukcyjne, takie jak: długości przewodów, wymiary cewek oraz rodzaj użytych maskownic i spoiw.

Specyfikacja:
- moc: 18W
- tremolo lampowe
- lampy: 3 x ECC83, 2 x EL84, 1 x EZ81
- kontrola: 2 x Volume, 2 x Tone, szybkość i nasycenie Reverbu
- sterownik nożny: PEDL-10034
- głośniki: 2 x Celestion Greenback 12"
- masa: 19kg

8 449zł 5 399zł
Brutto
Stan magazynowy: 1